Пензионер од Охрид дал фалсификат пари во банка

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.У.(70) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 19.03.2020 пријавениот во банка се обидел да пушти во оптек лажна банкнота од 50 евра, за која со вештачење од Дирекцијата за трезорско работење при Народната банка било потврдено дека e фалсификат.

25.01.2022 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега