Пендаровски на ифтарска вечера: „Им благодарам на семејството Мамути за топлиот прием“

Шефот на државата, Стево Пендаровски денеска е на ифтарска вечера во домот на семејството Мамути. Оваа информација ја соопшти вечерва преку социјалната мрежа Фејсбук
 
„Во најсветлиот месец во исламот, кој го слави духовното и телесното прочистување, на сите верници од исламска вероисповед им посакувам лесни Рамазански пости и деновите на постот да ги поминат во мир, благосостојба и простување.
Им благодарам на семејството Мамути за топлиот прием и споделувањето на ифтарската вечера“, напиша Пендаровски на ФБ.

23.03.2023 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега