Патничко возило удрило велосипедист на регионален пат

На 14.06.2024 во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки удрило во велосипед управуван од В.Ч.(49) од Скопје, по што возачот го напуштил местото, соопштија од МВР.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во приватна болница. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, потенцираа од МВР.

15.06.2024 - 12:01

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега