Падна воен авион во Србија

Српски воен авион се сруши во близина на Лозница.Српските медиуми јавуваат оти претседателот Александар Вучиќ рекол дека станува збор за стар Миг-21.

На местото пристигнале противпожарни екипи, екипи на полицијата кои го обезбедуваат местото, а се чекаат надлежните државни истражни органи.

Засега нема информации дали настрадал пилотот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.09.2020 - 10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега