Падна трибина во Колумбија - има загинати, меѓу кои и дете (ФОТО)

Најмалку пет лица загинаа, а над 500 се повредени во неделата, откако се урна трибина во арена со бикови во Колумбија.

Гувернерот на провинцијата Толима, Хозе Рикардо Ороско кажа дека загинале две жени, два мажи и едно дете, а неколку лица се исчезнати.

Инцидентот се случи за време на традиционалнат манифестација, а се стравува дека бројот на загинати дополнително ќе се зголеми.

27.06.2022 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега