Падна конструкција на стадион врз навивачи (ВИДЕО)

На познатиот стадион „Монументал“ во главниот град на Чиле падна дел од конструкција додека на трибините имаше навивачи.

Дел од навивачите се качиле на конструкцијата зад трибината, по што дојде до несреќата, а неколку лица се повредени.

Навивачите се собраа да ги поздрават фудбалерите пред големото дерби во недела во кое играат Коло Коло и Универсидад Католика.

30.09.2022 - 19:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега