Отишол на забава, па татко му го нашол во локва крв - младо момче убиено во Нов Белград

22-годишниот И.Т. кој синоќа бил тешко ранет почина во Ургентниот центар во Белград како последица од прободување, а неговиот татко го пронашол на плочник пред зграда во Нов Белград.

Момчето, кое во тој момент давало знаци на живот, префрлено било со приватен автомобил во Ургентниот центар, но половина час подоцна дежурната екипа констатирала смрт.

Според првите информации од истрагата И.Т. имал убодни рани во пределот на главата.

И.Т. според неофицијални информации вечерта ја поминал во еден стан во Нов Белград каде наводно била организира забава по повод прослава на стара Нова година.

Засега не е познато што се случувало на забавата и како момчето се здобило со убодните рани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега