Осуденик пронајден мртов во затвор во Скопје

Министерството за внатрешни работи информираше дека во СВР Скопје, од Затвор Скопје било пријавeнo дека во затворот починал осуденикот 41-годишниот Б.М. од Ресен, кој издржувал казна затвор.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, соопшти полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега