Османи ја скршил раката: Се лизнав на кошарка со младите од ДУИ од Гази Баба

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и висок функционер на ДУИ ја скршил раката за време на кампања. Тој во гостувањето во „Само интервју“ откри дека паднал за време на партија баскет со младите од ДУИ во Гази Баба.

-Паднав сега во текот на кампања игравме кошарка со младите од ДУИ Гази Баба. Се лизнав. На спортски натпревар се лизнав на бетонот и ја скршив раката, рече Османи.

 

14.10.2021 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега