Организиран пречек на македонските фудбалери на скопскиот аеродром

Авионот со македонската фудбалска репрезентација денеска околу 13:30 часот треба да слета на скопскиот аеродром.

Фудбалерите иако го завршија настапот на Европското првенство заслужуваат да бидат пречекани.

По тој повод се организира достоинствен пречек со цел фановите да ги дочекаат како што доликува своите љубимци кои со игрите, и покрај трите порази, сепак не разочараа.

 

Организираниот автобуски превоз до скопскиот аеродром тргнува во 12:30 часот пред Агенцијата за млади и спорт.

22.06.2021 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега