Оливер Спасовски позитивен на корона вирусот

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, објави вечерва на социјалните мрежи дека е позитивен на новиот корона вирус.

Во објавата на фејсбук, Спасовски споделува дека има благи симптоми, добра клиничка слика и веќе е во домашна самоизолација.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.10.2020 - 00:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега