Oхриѓанец повреден од куршум

 

Охриѓанецот Р.Ј. (61) вчера попладне се здобил со повреда од куршум во потколеницата.

Од СВР Охрид информираат дека несреќата кај нив била пријавена во 17:35 часот, а се случила во месноста „Горни Друм“, атар на охридското село Свињишта,

-Р.Ј.(61) од Охрид бил пренесен во Општата болница во Охрид за укажување на лекарска помош, велат од охридската полиција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

10.12.2023 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега