Охриѓанец најден починат во станот во којшто престојувал

Шеесет и тригодишен охриѓанец бил пронајден починат во стан во градот, кадешто престојувал.

Според информациите од СВР Охрид, станот се наоѓа на улицата „Даме Груев“.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

 
02.03.2024 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега