Огромен питон слободно си се шетал во зоолошката градина во Белград - посетителите не смееле да се доближат

Снимка од огромен бурмански питон кој слободно се шетал по тревникот на зоолошката градина во Белград шокирал денеска многу корисници на социјалните мрежи.

На краткото видео се гледа змија долга околу 2 метри во заграден простор на градина каде деца инаку можат да јаваат пони.

-Питон излегол малку да прошета - пишува во коментар авторот на снимката кој за секој случај снимал од оддалеченост.

Снимката погледнете ја ОВДЕ.

10.06.2021 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега