Ограбена обложувалница во скопски Карпош - и ги земале сите пари од смената, а си „ќариле“ и мобилен

 

На 11.02.2024 во 20.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на општина Карпош едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет и мобилен телефон, соопшти полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

12.02.2024 - 17:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега