Ограбена обложувалница во Гази Баба: Вработена била принудена да го даде прометот на крадците

На 28.03.2023 во 09.25 часот во СВР Скопје е пријавено дека во спортска обложувалница на подрачјето на Гази Баба едно лице со закана од вработената одзело пари. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

29.03.2023 - 17:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега