Ограбена обложувалница во Ченто

На 08.06.2023 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница во населба Ченто во Скопје, едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

09.06.2023 - 17:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега