Ограбен манастир во скопско

Во Полициското одделение Петровец на 11.05.2022 во 11.30 часот било пријавено дека со употреба на сила било влезено во манастирот „Св.Илија“ во с.Катланово, скопско, и биле одземени икони.

Увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

12.05.2022 - 16:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега