Од полноќ ново поскапување на бенизните и дизелот - ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за ново поскапување на нафтените деривати. Од полноќ, сите горива на бензинските пумпи ќе се точат за цена која ќе биде за половиан денар повисока.
Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 67,50 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 69,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 60,00 ден/лит.

 

31.05.2021 - 12:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега