Од коронавирус почина д-р Владимир Кочоски

Од коронавирус почина 60-годишниот хирург специјалист д-р Владимир Кочоски, дознава СДК.мк.

Две недели бил на лекување на Инфективната клиника во Скопје, по добиениот негативен тест неговата состојба нагло се влошила по што итно бил префрлен на КАРИЛ, но не успеал да се избори со компликациите кои ги предизвикал корона вирусот.

Доктор Кочоски е првата жртва од здравствениот персонал во Струшката болница, од вкупно досега 30-тина заболени медицински лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.12.2020 - 19:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега