Од беровско итно транспотиран на скопските клиники - маж се повредил на работното место

На 28.12.2023 во 14.28 часот во СВР Штип било пријавено дека Ј.М.(23) од Берово се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во Берово за фирма од с.Ратево, беровско.

Лицето било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување помош, а увид на местото извршила екипа на ОВР Берово. Се работи на расчистување на случајот.

29.12.2023 - 17:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега