Од 9 часот вода ќе немаат корисниците од неколку скопски улици

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје информира дека поради поврзување на нова линија Ф-150мм на ул. „Варшавска“ бб, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Варшавска“, „Ташкентска“, „Мексичка“, „Хаванска“, „Хелсинки“ и згр. 105 на булевар „Партизански Одреди“ во Општина Карпош.

Прекинот во водснабдувањето ќе трае од 9 часот, па до завршување на работите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.10.2020 - 08:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега