Нумеролошка прогноза за пролет 2024: што не треба да се прави во овој период

Нумеролошката прогноза за пролетта открива какви изненадувања и предизвици не очекуваат во март, април и мај. Што треба, а што не треба да се прави во овој период?

Пролетта е еден од најинтересните периоди во 2024 година. Ова е време на нови почетоци и емотивно искачување. Човештвото чека неколку недели апсолутна среќа, која мора правилно да се искористи. Па дури и оние кои сега доживуваат психолошка криза, почнувајќи од март, ќе ја добијат многу потребната среќа и можност да бидат на вистинското место во вистинско време.

Нумеролошка прогноза за март

Бројот три во нумерологијата е секогаш одговорен за плодноста, раѓањето на нешто ново, и затоа март ќе стане катализатор за појавата на нови проекти, цели, акции, па дури и начин на живот. Сè што е важно е вашиот фокус – разберете дека единственото нешто што е важно сега е што ќе одберете. Чувствувајте се како креатор и автор на вашиот живот – напишете го најдоброто можно сценарио.

Што да направите во март:

Сонувајте, посакувајте, научете да се прифаќате себеси и вашите вистински желби;
Ослободете се од непотребните работи, врски и луѓе;
Работете на вашите финансии. Погледнете ги вашите негативни верувања за финансиите и напишете нови, позитивни;
Време е да се погрижите за домашните работи: уредување на домот, реновирање…;
Променете го вашиот имиџ, стил на облека или фризура;
Пробајте ново хоби или нов тип на активност, не плашете се да изгледате смешно;

Што не треба да правите во март:

Несовесно трошење пари на непотребни и прескапи работи;
Купување недвижен имот без детален преглед. Подобро е двојно да се провери отколку да се купи мачка во торба.

Нумеролошка прогноза за пролетта за април 2024 година

Месецот април може да се карактеризира со само еден збор – одговорност. Овој месец ќе се појават прашања поврзани со дисциплина, директност, чесност и чувство за должност. Обидете се да ги доведете во ред сите ваши морални принципи.

Ако не сте ги запишале целите во март, направете го тоа во април. Вториот месец од пролетта ги сака храбрите и смелите. Време е да се разбудите, да бидете активни и да ризикувате. Најважно во април е да не станете работохолик и да имате време за одмор.

Што да направите во април:

Прегледајте ги вашите цели и желби, направете целосна обнова во сите области од вашиот живот;
Завршете ги сите незавршени деловни и работни проекти кои досега не сте ги завршиле;
Започнете со активен животен стил, поминувајте повеќе време во природа и шетајте без вашиот телефон;
Влезете во нови врски;
Поминувајте повеќе време со пријателите и одете на пливање (секој контакт со вода е корисен, особено во април).

Што не треба да правите во април:

Да се оптоварувате со работа и со дополнителни обврски. Да се ​​преземе туѓа работа;
Давање совети и помагање на другите без тие да го побараат тоа.

Нумеролошка прогноза за мај 2024 година

Во мај 2024 година, важно е да ја завршите целата незавршена работа – и на работа и во личните односи. Обидете се да и верувате на вашата интуиција: одете на патување, откријте нови места, слушајте го своето срце. Најважно е да стекнете ново искуство. Не седете со скрстени раце.

Што да направите во мај:

Запознајте нови луѓе и стекнете нови пријатели – тие ќе останат во вашиот живот долго време;
Правете аеробни спортови, возењето велосипед би било одличен избор;
Почнете да медитирате редовно, дури и ако ви изгледа досадно.

Што не треба да правите во мај:

Не критикувајте и не завидувајте никого. Ова може да ви се врати;
Да се фокусирате само на вашите недостатоци. Наместо тоа, фокусирајте се на вашите позитивни квалитети;
Игнорирање на одморот. Дури и ако се чувствувате како да сте полни со енергија и можете да работите цела ноќ, не правете го тоа. По неколку недели, недостатокот на сон буквално ќе ве собори од нозе.

06.03.2024 - 23:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега