Новинарката Кети Гетева нова портпаролка на Филипче

Новинарката Катерина Гетева во Министерството за здравство е ангажирана како одговорна на Секторот за односи со јавноста, информираа од таму.

„Министерството нема портпарол, а сите изјави како и досега ќе ги даваат Министерот доц. д-р Венко Филипче, како и останатите раководители на Клиники и институции во склоп на Министерството“, се вели во соопштението.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.10.2020 - 08:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега