Нови засилувања во РК Вардар- Бакари и Моралес стануваат „црвено-црни“

Вардар1961 во новата сезона ќе биде посилен за уште двајца нови интренационалци кои доаѓаат од првенството на Франција. Екипата ќе има нови играчи на позициите на лев и десен бек, Диало Бакари и Јоел Куни Моралес.

Двајцата играчи потпишаа двегодишни договори и треба да останат до 30 јуни 2023 година во Вардар.

 

01.07.2021 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега