Нови цени на горивата вечерва по полноќ

Регулаторната комисија за енергетика ќе одлучува за новите цени на горивата.

Согласно последната одлука на РКЕ, бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтини за 2 денари, додека
малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) се намали за 2,50 ден/лит.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 74,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 39,779 (денари/килограм)

 

20.03.2023 - 09:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега