Нови цени на горивата вечерва по полноќ

РКЕ денеска ќе заседава на состанок со членовите, по што ќе донесе одлука за нови цени на горивата вечерва по полноќ.

Во меѓувреме, овие се актуелните цени на горивата: 

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 86,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 73,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 42,338 (денари/килограм).

По завршувањето на состанокот на надлежните од РКЕ, дополнително ќе информираме за новите цени на горивата кои ќе важат вечерва по полноќ. 

31.07.2023 - 10:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега