Нови цени на горивата вечерва по полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата, кои ќе важат од вечерва по полноќ.

Согласно последната одлука на РКЕ, цените на бензините се намалија за еден денар, а дизел горивото остана со непроменета цена.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 70,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 68,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,029 (денари/килограм.

По завршување на состанокот на надлежните власти, дополнително ќе информираме за новите цени на горивата, кои ќе важат од вечерва по полноќ. 

26.06.2023 - 09:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега