Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтните деривати кои ќе важат од полноќ.

Согласно одлуката од минатата недела, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за еден денар.

За 1,5 денари се зголеми цената на ЕУРОСУПЕР БС-98. Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се зголеми за 0,637 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.03.2021 - 08:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега