Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне треба да ги соопшти новите цени на горивата.

Минатата недела цената на бензинот се намали три пати.

Моменталните цени на нафтените деривати изнесуваат: 

ЕУРОСУПЕР БС-98 - 82,00 ден/лит,

ЕУРОСУПЕР БС-95 - 80,00 ден/лит,

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) - 73,00 ден/лит,

Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) - 72,00 ден/лит и

Мазутот М-1 НС -43,209 ден/кг. 

10.06.2024 - 09:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега