Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне, како и секој работен понеделник, треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата минатата недела се зголемија за по половина денар. Соодветно на тоа, еден литар 95-октански бензин сега чини 59.50 денари, еден литар 98-0ктански бензин чини 61.50 денари, а еден литар дизел чини 50.50 денари.

Останува да видиме дали не очекува ново зголемување или пак пад на цените на горивата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 07:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега