Новак и Јелена се тестираа по втор пат на коронавирус - познати се и резултатите

Светскиот ас Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на вирусот Ковид-19.

Тоа го покажале најновите резултати од ПЦР теастот кој двајцата го направиле во Белград.

Новак и Јелена не чувствуцале никакви симптоми на вирусот, а тестот го направиле по претходен договор со лекарите.

Претходните 10 дена, по враќањето од Задар, Ѓоковиќ седеле во самоизолација следејќи ги сите протоколи и безбедносни мерки во врска со Ковид-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега