Нова фудбалска трагедија: Почина 21-годишниот Сила Мустафа

Нова фудбалска трагедија се случи во Брегот на Слоновата Коска. 21-годишниот фудбалер Сила Мустафа падна во бессознание за време на натпревар, а потоа почина на пат кон болница од срцев удар.

Сила беше член на Расинг и во еден момент од мечот против Сол падна на теренот.

Итна помош се обиде да го анимира и го одведе во болница. Но, сепак, срцето на Сила Мустафа не издржа.

06.03.2023 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега