Нов земјотрес го погоди Балканот

Продолжуваат потресите во регионот, а во 17.36 часот бил регистиран земјотрес со магнитуда од 2,6 степени во близина на Крк.

Интензитетот во епицентарот на магнитудата изнесувал од 3 до 4 ЕМС, пишува Сеизмолошката служба на Хрватска.

Со оглед на тоа дека станува збор за слба земјотрес, најверојатно нема поголема материјална штета.

16.05.2022 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега