Се повеќе македонски новинари бараат да пишуваат за „режимот и диктатурата“

 

Откако беше објавена веста дека над 5,2 милиони евра тежи буџетот на СОРОС македонски новнари кои не се платниот список на невладината на Милчин почнаа да пројавуваат желба да пишуваат за „режимот и диктатурата“
Уредникот во ТВ Сител, Марјан Николовски на својот профил на Facebook напиша дека стнуа збор за навистина добри суми

 

 

27.06.2014 - 13:39
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега