Жереми Мартин - поточно Михаел Шумахер!

 

Михаел Шумахер на 16-ти јуни откако се разбуди од кома ја напушти болницата во Гренобл каде беше заведен под лажно име и е префрлен на рехабилитационата клиника во швајцарскиот град Лозана.

Седумкратниот светски шампион во Формула 1 во болницата во Гренобл бил заведен под името Жереми Мартин.

Полицијата покренала истрага, а крадците наводно го понудиле здравствениот картон на Шумахер на германските, француските и швајцарските медиуми. Сумата која ја барале изнесува 60.000 швајцарски франци.

Одредени медиуми откриваат дека Шумахер во болницата во Гренобл бил заведен под името Жереми Мартин, а неговата менаџерка Сабине Кем најави тужба за сите оние кои ќе објават барем една информација од неговата лекарска документација.

27.06.2014 - 12:40
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега