Сите патници биле мртви - нови детали за исчезнатиот малезиски авион

 

Патниците кои се возеле со малезискиот авион од кој со месеци нема ниту трага, најверојатно умреле уште пред да падне авионот. Според најновите податоци, патниците кои летале со Боингот MH370, најверојатно се угушиле во него.

Инаку, новата фаза од потрагата би требало да започне во август, а досега се бараше и на копно и на вода. Новата потрага ќе чини дополнителни 56 милиони долари.

Авионот исчезна на осми март, со 239 патници.

27.06.2014 - 11:25
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега