Утре ќе чистиме: „Ајде Македонија - Македонија без отпад“

 

Во организација на Министерството за животна средина и просторно планирање и асоцијацијата „Ајде Македонија“, утре со почеток во 11 часот ќе се одржи акцијата „Ајде Македонија-Македонија без отпад“.

Од Општина Гази Баба информираат дека отпадот ќе се собира на левата страна на кејот на реката Вардар во населба Керамидница, кај Железничкиот мост.

27.06.2014 - 09:32
Фото: 
weather4all.com.mk
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега