ВИДЕО: СП во Бразил се гледа и во Вселената

 

Вчерашниот натпревар меѓу САД и Германија од последното коло на групата Г, на Мундијалот во Бразил се гледаше во живо и во вселенска станица. Американците Рид Вајзмен и Стив Свенсон се во друштво на нивниот германски колега Александер Герст, со кој направија одлично видео.

 

27.06.2014 - 09:10
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега