Кандидатите ќе учат да ги возат полициските хеликоптери

Во Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“во Петровец денеска се одржува AIR Screening, селекција во воздух со првата група кандидати за прием на пилоти на полициски хеликоптер.

На настанот ќе присуствува министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска.

27.06.2014 - 08:46
Фото: 
Република
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега