Дел од Скопје утре без струја

 

- Од 9 до 15 часот утре без струја ќе останат потрошувачите од улиците „6“, „7“ и „8“ од селото Љубош. 

Во периодот од 9 до 15.30 часот без струја ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улицата „100“ во Волково.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекините во снабдувањето се електрична енергија е изведувањето зафати во дистрибутивната мрежа од страна на ЕВН Македонија АД. 

26.06.2014 - 20:04
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега