ВИДЕО: Со овој потег Ноле го воодушеви Вимблдон и цел свет

 

Одлуката да му го подари поенот на својот ривал, предизвика овации на стадионот, а Ѓоковиќ изјави дека очекува слични потези и од своите противници. 

„Нова му го подари поенот на Штепанек“, - со оваа реченица коментаторот на Би-Би-Си ја препозна ситуацијата на теренот за време на мечот меѓу српскиот и чешкиот тенисер во второто коло од Вимблдон. 

Погледнете го потегот на Новалк, кој инсистираше да поенот му се додели на неговиот ривал во третиот сет и покрај тоа што линискиот судија досуди аут. 

 

26.06.2014 - 18:05
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега