Земјотрес ја стресе Грција

Земјотрес со интензитет од 4,0 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во западна Грција, јави интерент изаднието на весникот „Катимерини“.

Епицентарот на потресот бил на околу 10 километри западно од градот Навпакт.

Земјотресот не предизвикал штети и нема повредени лица.

25.06.2014 - 15:28
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега