Убиен пензионер за 50 евра

Виското јавно обвинитество покрена тужба против Зоран Ј (26) и Драшко Б. (46) поради сомневање дека на почетокот на февруари  оваа година го убиле 66- годишниот Радиш Ѓорѓевиќ од  Србија. За  тешкото  убиство  за  кое се  тужени овие  двајца законот им предвидува казна од 10 до 40 години затвор.

Обвинетите се тужат затоа што 66- годишниот маж го нападнале со меатлни цевки и дрвена палка и му нанеле повреди на главата од кои починал.

Но тоа не е се,  осомничените од  убиениот  дома одзеле и 50 евра како и неговиот  мобилен телефон . При претрес на  двајцата  најден е телефонот додека  металната  цевка и палката се најдени во  близина на  некое  село.

 

24.06.2014 - 14:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега