Голиот маж кој шеташе низ Скопје е пренесен во „Бардовци“

Мажот кој “пиштол“ гол попладнево се шеташе по булеварот „Партизански Одреди„, е пренесен во психијатриската болница во Бардовци, објавува Курир.
 
Од полицијата за порталот информираат дека случаен минувач го пријавил настанот во 13:20 часот. За кратко време интервенирала полициска екипа и човекот со Брза помош бил пренесен во „Бардовци“. 
 
Курир, повикувајќи се на извори од болницата, објавува дека човекот е на помлади години и не бил свесен да каже како се вика и што му се случува.
Според порталот, човекот кој попладнево гол шеташе по скопските улици, ќе остане во „Бардовци“ додека не се подобри неговата состојба или некој од неговвите најблиски не дојде по него.
 

најчитано сега