Утре Центар, Илинден и Аеродром без струја

Утре без електрична енергија ќе останат неколку скопски населби.

Во период од 9 до 11 часот без струја ќе останат корисниците од улицата Коста Новаковиќ во Аеродром.

Во период од 9 до 12 часот пак без струја ќе останат корисниците на Кадино и Илинден. 

Исто така, од 9 до 13 часот ќе нема струја и во општина Центар на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов.

ФОТО: Денешен 

најчитано сега