Го натерал синчето да седи на вжештена рингла - ужас на Балканот

Ужас го потресе регионот. Жена од Чачак си ја отвори душата и призна низ каков пекол поминала бидејќи со своето мало синче биле жртви на семејно насилство. Се работи за 31-годишната С.Н. која за српскиот Ало ја раскажа својата потресна приказна.

- Децата не ги тепаше, но кога и да се напиеше доживуваа трауми. Секој ден се плашев каков ќе се појави и што ќе направи. Никаде не работам па морав да ја трпам таа тортура. Се решив веќе да не го живеам тој хорор, па го пријавив, вели несреќната жена.

Инаку, бројот на жртвите на семејно насилство во Чачка е во пораст и за жал, освен тепање, има и брутални случаи, како еден во кој татко го натерал својот син да седи на уклучена рингла.

Навистина ужасно!

 

22.06.2014 - 11:14
Фото: 
либертас
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега