Двајца непослушни скопјани отидоа во затвор

Скопската полиција во вторникот лишела од слобода двајца скопјани кои треба да издржуваат казна затвор.

Полицијата го уловила 51 годишниот скопјанец Станимир М., кој се барал за издржување затворска казна од шест месеци поради “загрозување со опасно орудие при течачка или караница”.  Скопјанецот бил спроведен во Затвор-Скопје.

Во понеделникот зад решетки заврши и 24 годишниот скопјанец Сабухан М. кој се барал за издржување затворска казна во траење од шест месеци поради извршена тешка кражба.  Сабухан бил спроведен во Затвор-Скопје.

12.06.2014 - 12:15
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега