Кои скопски населби ќе останат без струја?

      

 Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните  дека заради технички зафати во електро-системот во петок без електрична енергија ќе останат:

  ·         во време од 09.00 – 15.00 часот улиците Волт Дизни и Диме Мечето во нас. Шуто Оризари;

 

·        

исто така од 09.00 – 15.00 часот жителите од с. Кучевиште како и дел од потрошувачите од с. Грчец и тоа улиците 1, 2, 4 и 5 и

·        

во време од 08.30 – 15.30 часот дел од с. Кондово.

11.06.2014 - 12:54
Фото: 
денешен
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега