Неколку скопски населби утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓанитедека поради технички зафати во електро-системот утре без електрична енергија ќе останат:

·        

од 09:00 до 12:00 часот корисниците од  дел од ул. Ѓуро Салај. (општина Ѓ. Петров))

·        

од 09:00 до 13:00 часот корисниците од  дел од с.Горно Лисиче (кај Црквата Св. Петар и Павле). (општина Аеродром)

·        

од 09:00 до 15:00 часот корисниците од дел од с. Грчец (општина Сарај), дел од с. Кучевиште (општина Чучер Сандево) и дел од ул. Волт Дизни и ул. Димче Мечето (општина Шуто Оризари).

 

·        

од 09:00 до 15:30 часот корисниците од ул. 18 во с. Бардовци. (општина Карпош).

10.06.2014 - 16:16
Фото: 
денешен
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега